Lümfisüsteemi tähendus

Lümfisüsteem on üks kõige olulisemaid ja keerulisemaid süsteemidest inimkehas. Lümfisüsteem vastutab meie keha puhastamise eest.

Kuidas toimub keha puhastus?

Lümf (ladina keeles lympha) on läbipaistev kehavedelik, mis voolab inimese lümfisüsteemis. Selles ei ole punaliblesid ega vereliblesid, kuid on palju lümfotsüüte. Inimkeha sisaldab umbes 1-2 l lümfivedelikku.

See vedelik on täis toksiine, jääkaineid, baktereid ja parasiite, mis satuvad meie organismi koos toiduga, saastunud õhu ja muuga. Läbi lümfisoonte liigub selline lümfivedelik lümfisõlmedesse, kus toimub mikroobide, viiruste, seente, toksiinide ja muu kehasaaste filtreerimine ja hävitamine.

Puhastatud lümf suundub tagasi ringesse ja bakterid ning toksiinid väljutatakse kehast mitmel moel, peamiselt uriini ja higinäärmete abil.

8498251 © Lanak | Dreamstime.com

Millised on aeglase lümfi tsirkulatsiooni sümptomid?

Kui lümf ringleb kehas aeglaselt, võivad esineda järgmised sümptomid:

  • puudub eluenergia
  • püsib seletamatu väsimus
  • esineb unehäireid. 
Inimene ei ole nii aktiivne, kui enne, kolmandale korrusele kõndimine on suur koormus. Kõik see viitab immuunsüsteemi nõrgenemisele.

Lümfiringe on häiritud ja kehakoed ei saa piisavalt vedelikku, mis toob endaga kaasa naha halvenenud väljanägemise. Silmade alla tekivad kotid, esile tulevad väikesed kortsud ja vistrikud ning muud naha pindmised probleemid. Tekib iga naise hirm - tselluliit.

Kuidas saavutada lümfi tõhus tsirkulatsioon?

Õige lümfiringe toimub ainult juhul, kui ümber lümfisoonte toimub lihaste kontraktsioon. Seega, kui meie elus on vähe liikumist on lümfi tsirkulatsioon aeglustunud. Kõige levinumad lümfivedeliku voolu pärssivad tegurid on:

  • vähene füüsiline aktiivsus
  • ebatervislik toitumine
  • ebapiisav päeva jooksul joodud vee hulk.
Selleks, et lümfisüsteem toimiks õigesti ja kõik toksiinid, viirused ja bakterid väljuksid kehast kiiremini, tuleb päris palju liikuda, juua piisavas koguses vett ning õigesti toituda. Kahjuks jääb enamikel inimesel puudu korralikust füüsilisest treeningust. Isegi spordisaali regulaarselt külastades on raske hoida lümfi piisavas liikumises.

Just selleks on välja mõeldud rullmassaaž lümfi stimuleerimise masinal. See tugevdab tervist parandades samaaegselt nii naha kui lihaste seisundit ning muudab meie välimuse ligitõmbavamaks.

Loe rohkem rullmassaaži kohta